Iš daržovių    Atgal <-

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2014-10-20

Ponas morkų, cukinijų ir bulvių tarkainis yra puikus kugelio giminaitis, toks pats skanus! :)

                                                                          

 Jei manęs paklaustų, kokį patiekalą mėgstu labiausiai, nė nemirktelėjusi atsakyčiau, kad tai kugelis. Meilė jam atsirado dar vaikystėje, kai žioplinėdavau šalia mamos virtuvėje ir su nekantrumu laukdavau, kol indas, kupinas bulvių tarkių, bus pašautas į orkaitę. Iki šiol man ypatingi sekmadienio pietūs, kuomet namuose vyksta jaukus mažas chaosiukas visiems kartu skutant bulves, jas tarkuojat, ruošiant spirgučius ir susėdus prie mėgstamos arbatos puodelio jaukiai čiauškant apie rimtus ir ne visai rimtus dalykus. Bet rudenį orkaitėje dažnai svečiuojasi ir ne ką mažiau puikus kugelio giminaitis – rimtas ponas cukinijų, bulvių bei morkų tarkainis. Man jis toks mažas tinginukas, nes jei visos daržovės dar šviežios ir jaunutės, neretai jų net neskutu: viską sumetu į kombainą, vruuum, stambiai sutarkuoju, dar keli pagardinimai ir galima kepti. Tikras rudens džiaugsmas! :)

 


INGREDIENTAI:


•    5 didesnės bulvės;
•    4 – 5 didesnės morkos;
•    1 vidutinio dydžio cukinija;
•    ½ svogūno;
•    Žiupsnelis druskos, juodųjų pipiriukų, džiovintų čiobrelių;
•   Gabalėlis fetos sūrio (jei neturite, nieko tokio, tarkainis pavyks ne mažiau gardus);
•    Sauja tarkuoto parmezano arba fermetinio sūrio;
•    2 kiaušiniai.


KAIP GAMINTI:


1.Jei daržovės dar jaunutės, jų galima net neskusti, bet vėliau tenka, tad pagal situaciją bulves, morkas, cukiniją ir svogūną sutarkuokite stambia tarka.
2.Įmuškite kiaušinį, suberkite prieskonius ir fetos sūrio gabaliukus. Viską gerai išmaišykite.
3.Kepimo indą ištepkite aliejumi ir suberkite paruoštas daržoves. Kepkite 200 – 230 laipsnių orkaitėje apie 30 – 40 minučių, kol iškeps. Kepimo pabaigoje plokštainio viršų apibarstykite parmezano sūriu ir leiskite užsidengti sūrio plutelei. Gardu su grietine, bet galima rinktis ir kitus mėgstamus pagardus :)

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK