Tai labai paslaptinga vieta, kurioje sutiksite pasakų nykštukus, fėjas bei raganas.

 

 Kai kelionių nuotykiai pasiekia Latviją, kas jau kas, bet Tervetės nuotykių parkas tikrai negali likti neaplankytas. Tai viena draugiškiausių vietų šeimoms, kurioje sutiksite ne tik miško gyvūnus ir pasakų fėjas, nykštukus ir raganas, bet ir pasivaikščiosite jaukiais miško takeliais, aplankysite sumažintą nykštukų miestelį, padūksite atrakcionų aikštelėje ar surengsite skanią iškylą pušų apsuptyje. Tai vieta, kurioje tikrai nebus kada nuobodžiauti, nes apeiti visą parką prireiks ne vienos ir ne dviejų valandų. Bet! Jei nesatę nusiteikę ilgiems pasivaikščiojimams, vos atvykę keliaukite į Nykštukų mišką, mums jis paliko didžiausią įspūdį - tiek daug sumažintų namelių vienoje vietoje, tik daug mistikos ir tiek daug netikėtų atradimų vaikams!

 


 Ką rasite šiame parke? Mažuosius parko lankytojus tikrai sužavės Pasakų miškas, atrakcionų aikštelė ir Nykštukų miškas. Nykštukų miške atrasite daug mažų namelių, taip pat netoliese jau yra įsikūręs ir visas nykštukų miestelis. Pasakų miške galima susitikti ne tik medinėmis skulptūromis atgimusius rašytojos Anos Brigaderės pjesių veikėjus – Nykštuką ir Lutausį,  Miško karalių ir jo dvarą,  Anelę su draugėmis, taip pat "gyvus" pasakų veikėjus: girios nykštukus, Šilo raganaitę, Princesę ir šykštuolį.  Čia atrasite net raganos namelį ant vištos kojelės! Patikėkite, vaikams tai nepamirštami atradimai. Jei pavargsta kojos, galima pavažiuoti su Pasakų garvežiuku. Taip pat parke atrasite atrakcionų aikštelę, kurioje smagu tiek vaikams, tiek suaugusiems. Užlipę į vieną didžiausių medinių apžvalgos bokštų Latvijoje galėsite pasigrožėti atsiveriančiais gamtos vaizdais, o išalkus tikrai atrasite ne vieną paruoštą vietą jaukioms šeimoms iškyloms. Neįsidėjote maisto? Nieko tokio! Parke yra net kelios kavinės, taip pat visai šalia Nykštukų miško yra įsikūrusi skanių kepinių parduotuvėlė.

 


 Ar grįžtume dar kartą? Tikrai taip!
 Kaina: suaugusiesiems – 5.50 €,  moksleiviams, studentams, pensininkams – 4.00 €, šeimos bilietas - 14.00 € (2 suaugę + 1-5 vaikai nuo 7 iki 18 metų amžiaus), ikimokyklinio amžiaus vaikams – nemokamas bilietas. Pasakų siauruko kaina 1.50 €.

 

 


 Darbo laikas: parkas dirba kasdien nuo 9 val. iki 19 val.

 Kur jį atrasti: Tērvete rajonas, Tērvete apylinkė, Tērvete.
 Tervetės parkas internete:
www.mammadaba.lv

 

 


 

 

Viena labiausiai nustebinusi tėtį dovanų - taip patiko, kad išbandyti turėjo tą pačią dieną.

 Mano šeimoje buvo du užkietėję žvejai. Tai tėtis ir senelis. Senelis šias pareigas paliko visai neseniai, bet prisiminus, kaip jie vienas su kitu konkuruodavo žvejybos klausimais, man norisi šypsotis. Ir konkuruodavo ne tik, kas pagauna daugiau žuvų ar atranda geresnę vietą žvejybai, bet konkuruodavo ir kuris turi daugiau žvejybinės įrangos. Ir, nors, rodos, tėčiui patinka viskas, kas susiję su žvejyba, tačiau išrinkti jam dovanas būna labai sunku – jo žvejybos kampelis yra pilnas visko! Čia netrūksta įvairiausių skirtingų meškerių, šimto ir vienos blizgės, plūdžių, skirtingų valų ir ričių. Bet šios artėjančios Tėčio dienos proga jį pavyko kaip niekada nustebinti – Adelė seneliui padovanojo Deeper echolotą. Nemoku apsakyti, kiek džiaugsmo mačiau jo ir jos akyse, kai abu iškeliavo išbandyti šio naujo žaisliuko!

 


 

 Apie tokį dalyką kaip echolotas nugirdau tėčiui bešnekant su vienu geriausių draugų, kuris lygiai toks pats rimtas žvejys ir susitikus jiems abiems apie ką nors kitą nei žvejyba išgirsti tikrai sunku. Ir dovanai pasirinkome Deeper firmos echolotą, kuris naudoja patikimą Wi-Fi belaidžio ryšio technologiją, kuri Deeper sujungia su išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Deeper yra atskiras, kompaktiškas įrenginys, kurį galima užmesti meškere – norint gauti Deeper skenavimų duomenis, nereikia nei interneto, nei mobiliojo ryšio, nes pats Deeper yra Wi-Fi prieigos taškas. Adelei labai patiko, kai senelis davė jai telefoną ir paprašė stebėti, kurioje vietoje yra daugiau žuvų – kiek vaikui laimės, ir kiek atsakomybės, krykštavo visą laiką! Mes su tėčiu net pajuokavome, kad keliaujant su tokia įranga žvejoti, net vaikui nebus nuobodu.  

 


 Deeper echolotas rodo gylius, dugno kontūrą, aptinka žuvis, po vandeniu esančius objektus. Su Deeper galima sukurti savo žūklės vietų batimetrinius planus, pažymėti įdomiausius taškus ir kiekvieną kartą juos greitai pasiekti. Kiekvienas skenavimas, jų pagrindu sudaryti batimetriniai planai išsaugomi Deeper programėlėje. Tai tikrai patogu visiems žvejams. Mano tėtis šį echolotą išbandė upėje, bet jau nekantrauja keliauti į sodybą ir ištyrinėti Antalieptės marias – Adelė sakė taip lengvai senelio vieno nepaleis, keliaus kartu į žvejybą, nes laikyti rankose telefoną ir stebėti, kur yra daugiausiai žuvų jai labai patiko. Rimtas komandinis darbas laukia!

 

Deeper echolotą rasti galit čia: deepersonar.com.

Įrašas sukurtas bendradarbiaujant su Deeper.

 

 

  Gyvenimas susideda iš daug daug mažyčių akimirkų, kurios tampa brangios ir svarbios: tokios svarbios, ir tokios brangios, kad kartas nuo karto imi ir perverti nuotraukų albumus, peržiūri filmuotas medžiagas ir tyliai nusišypsai, nes supranti, kiek daug turi. Ir visada smagu tokias akimirkas užfiksuoti tam, kad jos kuo ilgiau išliktų. Ir čia aš rašau keliones, nuotykius, juokus ir nejuokus, peržiūrėtus filmus, perskaitytas knygas, išgyvenimus, lankytas ir dar nespėtas aplankyti skanias bei jaukias vietas...Žodžiu, viską, kas mano gyvenime svarbu ir ne visai svarbu :)

 

Su povo plunksta keverzojanti,

B.