Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2018-07-15

Įdomiausios lankytinos vietos, keliaujant su vaikais bei idėjos, ką nuveikti tiek aktyviau, tiek pasyviau.

 

 Kuršių Nerija neabejotinai yra meilė. Kaskart atvykus čia iš naujo ir iš naujo atrandi kuo grožėtis, kuo nustebti, kuo apsidžiaugti. Keliaujant su vaikais, atostogos išties būna kiek kitokios, labiau chaotiškos, daugiau nenustygstančios vietoje ir dažniau impulsyvios. Kad viskas būtų kiek paprasčiau, po pusantros savaitės praleisto laiko ten, sudėliojau labiausiai mums su Adele patikusias vietas, taip pat idėjas, ką galima nuveikti tiek mėgstant aktyvesnį, tiek pasyvesnį poilsį. Taip pat labai rekomenduoju užsukti į Nidos turizmo informacijos centrą, kuriame galėsite ramiai žemėlapyje susižymėti norimas aplankyti vietas, kol vaikai žais žaidimų kampelyje.

 


KĄ APLANKYTI:


SMILTYNĖ


Lietuvos jūrų muziejus. Delfinariumas. Vos persikėlę keltu iš Klaipėdos į Smiltynę su mažaisiais keliautojais galite aplankyti ne tik Jūrų muziejų, bet ir pasigrožėti delfinų bei jūrų liūtų pasirodymais. Gera žinia ir ta, kad nuo dabar atostogaujantiems Neringoje, pateikus muziejaus bilietą, kvitą ir kortelę, gautą muziejaus kasose, sugrįžti į Juodkrantę, Pervalką, Preilą, Nidą pakartotinai 5 dienų laikotarpyje galima nemokamai. Tad jei keliaujate ilgesniam laikui, aplankyti Lietuvos jūrų muziejų bei delfinariumą galite ir vėliau – tai puiki pramoga, kai saulė nelepina.
Bilietus patariu nusipirkti internetu čia - www.muziejus.lt. Taip daug patogiau ir greičiau, nereikės stovėti eilėje, jaudintis, kad nespėsite į norimą pasirodymą ar mažieji laukdami pavargs. Pats muziejus yra įsikūręs Smiltynės g. 2, Klaipėdoje.
Po apsilankymo jūrų muziejuje nepamirškite paskanauti ir vietinių moteriškių keptų vaflių su karameliniu įdaru – jie tikrai labai labai skanūs! Taip pat užsukite pasižvalgyti į Seno žvejo sodybą.
Tropiniai Smiltynės drugeliai. Tropinių Smiltynės drugelių namai įsikūrę šalia Smiltynės lankytojų centro. Adresu Smiltynės g. 11, Klaipėda. Čia išvysite kerinčio grožio egzotinius drugelius, įprastai gyvenančius kitokiomis klimato sąlygomis tolimosiose džiunglėse.
Kuršių Nerijos nacionalinio parko gamtos muziejus. Užsukę į šį muziejų galėsite išsamiau susipažinti su ekspozicijomis, kurios pasakoja apie Kuršių Nerijos geologinę raidą, geografinius ypatumus, archeologiją, kraštovaizdžio formavimąsi, florą ir fauną. Muziejus yra įsikūręs Smiltynės g. 10, Klaipėdoje.

 

 


JUODKRANTĖ


Raganų kalnas. Pačioje Juodkrantėje įsikūrusio Raganų kalno šlaitai apaugę šimtametėmis pušimis, o  į viršūnę veda vingiuotas takas, kuris puikiai tinka visos šeimos pasivaikščiojimui. Vaikams ypatingai daug nuostabos suteikia kaskart vis naujos ir naujos skulptūros, taip pat vaikštinėdami taku jie gali atrasti pačių didžiausių sraigių ar nematytų vabaliukų.
Garnių ir kormoranų kolonija. Užlipus ant kalno galima išvysti dar nematytų paukščių – garnių bei kormoranų. Čia yra įsikūrusi kormoranų perykvietė, tad vaizdas išties įdomus.
Miniatiūrų muziejus. Jam atrasite nedidelio formato labai preciziškai atliktus dailės kūrinius. Taip pat muziejuje veikia įvairūs edukaciniai užsiėmimai tinkantys tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jei atostogų metu norėsis šiek tiek pasikultūrinti – būtinai užsukite. Muziejų rasite L. Rėzos g. 3, Juodkrantėje.
Pilkosios kopos. Tarp Juodkrantės ir Pervalkos galima atrasti Pilkąsias (Negyvąsias) kopas, kurias labai rekomenduoju aplankyti keliaujant su vaikais. Nors paeiti jomis šiek tiek reikia, tačiau atsiveriantis nepaprastas gamtos grožis tikrai sužavi.
Gintaro įlanka. Šiaurinėje Juodkrantės dalyja yra gintaro įlanka, kurioje galima atrasti ne tik užuovėją nuo vėjo, puikų vaizdą į Kuršių marias, tačiau ir nendrines skulptūras.

 

 


PERVALKA


Žirgų švyturys. Švyturys pastatytas Kuršių mariose ties Pervalka, už Agilos įlankos, priešais Birštvyno iškyšulio Žirgų ragą. Vos įvažiavę į Pervalką, pasukite į kairę pusę ir važiuokite iki galo, ten pamatysite tolesnes nuorodas, kur reikia eiti pėsčiomis. Jei nuspręsite jį aplankyti, labai siūlau nepatingėti ir nueiti iki pat galo – rasite tarsi negyvenamą paplūdimį, kuriame galima surengti romantišką iškylą su nepaprastai gražiu vaizdu į švyturį.

 

 

 

PREILA


Senoji Preilos mokykla. Tai išties sena ir savo istoriją turinti mokykla, kuri įsikūrė dar 1848 metais nedideliame žvejo namo tipo pastate, tad išties įdomu pamatyti. Ją galima atrasti Preilos g. 27, Preiloje.

 


NIDA


Nidos žvejo etnografinė sodyba. Nors pati sodyba tikrai nedidelė, bet įspūdį palieka ir mažam, ir dideliam lankytojui – kiekviena detalė apgalvota taip, kad tikrai atspindi senųjų žvejų gyvenimo atmosferą. Sodybą rasite Naglių g. 4, Nidoje.
Tomo Mano memorialinis muziejus. Šis muziejus yra įsikūręs ypatingoje vietoje, kurią aplankius norisi dar šiek tiek užsibūti ir pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais. Taip pat muziejuje vyksta kamerinės muzikos koncertai, literatūriniai vakarai, Thomo Manno festivalio renginiai. Muziejų rasite Skruzdynės g. 17, Nidoje.
Neringos istorijos muziejus. Apsilankę muziejuje susipažinsite su Kuršių Nerijos gyventojų verslais, tradicijomis, taip pat Nidos pašto stoties istorija. Muziejų rasite Pamario g. 53, Nidoje.
Gintaro galerija. Apsilankę šioje galerijoje ne tik pamatysite įspūdingą gintarų kolekciją, senąsias gintaro gintaro apdirbimo dirbtuves, tačiau taip pat galėsite patys pabandyti pasigaminti laimę nešantį amuletą. Galeriją rasite Pamario g. 20, Nidoje.
Nidos švyturys. Surasti jį – didelis džiaugsmas vaikams! Tai išties įspūdingas atradimas, kurį ne tik gali pamatyti iš arti, bet ir paliesti. Taip pat lipant link jo, į Urbio kalną, yra tikrai smagus takelis tarp pušų, tad vaizdai ir čia nenuvilia.
Parnidžio kopa. Saulės laikrodis – kalendorius. Tai tikrai viena unikaliausių ir įspūdingiausių vietų Lietuvoje, kuri palieka tiek mažam, tiek dideliam keliautojui. Jei oras ramus, galima ant šių kopų net surengti nedidelę, bet tikrai nepamirštamą iškylą su nepakartojamu vaizdu į Kuršių marias, Nidą. Ant kopų yra pastatytas ir granitinis Saulės laikrodis, kuris gali tiksliai parodyti laiką.
Vėtrungių ekspozicija Nidos krantinėje. Bevaikštant nuostabiąja Nidos krantine galite stabtelėti ir pasigrožėti vėtrungėmis, kurios išties palieka įspūdį.

 


KĄ NUVEIKTI:


Pasidžiaukite jūra. Tiek mažiems, tiek dideliems keliautojams būtina pasivaikščioti pajūryje, pastatyti didžiausią smėlio pilį ar paleisti vėjo aitvarą, pamatyti saulėtekį ir saulėlydį, surengti iškylą ar tiesiog ramiai pagulėti ant smėlio stebint praplaukiančius debesis.
Pasivažinėkite dviračiais. Kuršių Nerija tikrai puikiai pritaikyta kelionėms dviračiais – galima sugalvoti pačius įvairiausius maršrutus, kurie tiktų visiems šeimos nariams. O keliaujant nepamirškite ir paiškylauti, nes tokių vietų iškyloms tikrai gausu.
Pasivaikščiokite. Pasivaikščiokite Kuršių marių pakrantėmis! Vaikams nepamirškite paimti balansinio dviratuko, paspirtuko, dviratuko, riedučių ar kitą mėgstamiausių transport priemonę – jiems čia tikrai puikūs takai.  
Surenkite iškylą. Surenkite nepamirštamą iškylą kartu su šeima! Čia tikrai gausu nuostabių vietų su dar nuostabesniu vaizdu, tad nepraleiskite progos paiškylauti ne tik pajūryje, tačiau ir prie Kuršių marių ar pušyno apsuptyje.

 


Stebėkite paukščius. Ši veikla labai patiks mažiesiems keliautojams! Tiek važiuojant dviračiu, tiek keliaujant pėsčiomis galima rasti ne vieną paukščių stebėjimo bokštelį, iš kurio atsiveria ne tik puiki panorama, bet ir yra galimybė susipažinti su paukščių įvairove. Taip pat prie bokštelių yra stalai su suolais, tad keliaujant galima stabtelėti ir surengti iškylą.
Išbandykite šiaurietišką ėjimą. Jei jūsų šeima mėgsta itin aktyviai leisti laiką, galite išbandyti šiaurietišką ėjimą net dviejose trasose Nidoje bei Pervalkoje.
Išbandykite orientacinį sportą. Mėgstate orientacines varžybas? Neringoje tikrai galite tokias surengti kartu su šeima tiek keliaujant pėsčiomis, tiek važiuojant dviračiu! Žemėlapius rasite Nidoje, Preiloje, Pervalkoje, Juodkrantėje bei Smiltynėje.
Pasimankštinkite su joga. Kiekvieną dieną Nidos bei Juodkrantės centriniuose paplūdimiuose galite nemokamai pasimankštinti kartu su jogos treneriais. Mankštos darbo dienomis vyksta 8 val. ryte bei 18 val. vakare, savaitgaliais – 8 val. ryte.
Pasportuokite. Visoje Kuršių Nerijoje aktyvų sportą mėgstantys poilsiautojai lengvai atras lauko treniruoklius tiek Nidoje, tiek Pervalkoje, tiek Preiloje. Ir jie yra pritaikyti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Taip pat rasite krepšinio aikšteles, stalo teniso stalus lauke.
Pažaiskite su vaikais. Žaidimų aišktelių tikrai gausu visoje Neringoje, tad patiems mažiausiems veiklos nepritrūks. Visos aikštelės yra naujos, saugios, vaizdingose vietose. Ypatingai didelė ir įdomi yra Nidoje.
Paplaukiokite Kuršių mariose. Vandens turizmą mėgstantys poilsiautojai ras ne vieną patrauklų pasiūlymą. Čia galėsite ne tik paplaukioti jachtomis ar laiveliais po Kuršių marias, tačiau ir aplankyti Uostadvarį, Mingės kaimą.
Žygiuokite. Šeimos, kurios mėgsta žygius, ras ir čia tikrai nemažai pasiūlymų tiek keliaujant pėsčiomis, tiek plaukiant jūriniu katamaranu ar kanojomis. Visus juos rasite čia: http://visitneringa.com/lt/ka-nuveikti/marsrutai

 

 


    

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai