Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2019-02-27

Sumuštiniai tikrai gali būti puikus pasirinkimas vaikams - svarbu tinkamai parinkti ingredientai.

 

 Vaikai tikrai labai mėgsta sumuštinius, kurie dažnai yra puikus pasirinkimas keliaujant, laiką leidžiant kieme ar ieškant skanių, lengvų bei greitų užkandžių idėjų namuose. Sakysite, sumuštiniai nėra sveika? Bet taip nėra! Jų maistingumas priklauso nuo pasirinktų ingredientų. Jei tai bus tik duona, sviestas ir gabalėlis dešros, sumuštinis tikrai nebus puikus, bet jei sviestą pakeisite daržovių užtepėlėmis, kreminiu sūriu, riešutų sviestu ar avokadu, jis akimirksniu taps kur kas maistingesnis bei naudingesnis. Abejojate, ar vaikas valgys tokį sumuštinį? Sužaiskite neįprasta sumuštinio forma ir spalvomis! Keli patarimai, kaip pakeisti požiūrį į sumuštinius ir vaikams pagaminti tokius, kurie būtų ne tik skanūs, bet ir maistingi.

 


 Duona. Nors duonos pasirinkimas yra išties nemažas, tačiau vis dar be konkurencijos vaikų mėgstamiausia išlieka balta duona, tad renkantis ją svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį. Mūsų namuose labai greitai kelią į širdis atrado GARDĖSIO forminė duona su kefyru. Tai naujiena Lietuvoje – sumuštinių duona pagardinta net 16,8 % kefyro, taip pat joje gausu kalcio ir baltymų. Ši duona yra sodraus skonio bei kvapo, taip pat ilgai išlieka minkšta, šviežia, kas vaikams ypatingai patinka. Adelė mėgsta kuo minkštesnę, tad ši puikiai tinka jos skonio receptoriams! Taip pat jos forma yra ideali įvairių formų sumuštiniams – tiek gaminant paprastus, tiek perpjaunant trikampius, formuojant nedidukus vieno kąsnio sumuštinukus ar paverčiant sumuštinius linksmais meškučiais ir boružėlėmis.


 Užtepėlės. Vaikams labai patinka duona su sviestu ir sviestas tikrai nėra joks blogis, tačiau kartas nuo karto, norint sumuštinį paversti dar maistingsniu ir sotesniu, sviestą galima keisti įvairiomis užtepėlėmis. Tam puikiai tinka humusas! Jį pagaminti užtruksite vos kelias minutes, o tepti galėsite tikrai ne kartą. Taip pat gaminant humusą, galite jį pagardinti burokėliais, morkomis, paprikomis, saldžiąją bulve ar kitomis daržovėmis – taip jis taps spalvingesnis, patrauklesnis bei dar maistingesnis. Avokadas! Vietoje sviesto puikiai tinka ir jis – tiesiog sutrinkite avokado minkštimą pagardinkite žiupsniu druskos ir štai, maistinga užtepėlė jau paruošta. Taip pat galite sutrinti įvairias uogas bei vaisius, pagardinti jogurtu, rikotos ar maskarponės sūriu ir tepti tiesiai ant duonos. O kur dar tepamas sūris, varškė, riešutų sviestas ar įvairių daržovių užtepėlės! Kaskart improvizuokite – vieną kartą paragavus gali nepatikti, tačiau po penkto ar dešimto karto, vaikas tikrai pamėgs valgyti ir kiek neįprastus jam skonius.


 Pagardai. Sūris ir dešra tikrai taptų nugalėtojais, jei vaikai rinktų, su kuo sumuštinis yra skaniausias, bet ir juos galima lengvai pakeisti. Daržovės! Sumuštinis yra puikus sprendimas, norint, kad vaikas ne tik susipažintų, bet ir pamėgtų skirtingas daržoves bei žalumynus – juk dažnai sumuštiniai yra valgomi laiką leidžiant lauke ar keliaujant, tad tokiomis nuotykių kupinomis akimirkomis vaikui nėra kada galvoti, ar jis mėgsta morką ar ne. Kaskart sumuštinius pagardinkite vis kitomis daržovėmis, sužaiskite skirtingomis jų spalvomis bei formomis, taip pat įdėkite kelis žalumynų lapelius. Improvizuokite su sūriais, rinkitės ne tik įprastą fermentinį, tačiau ir mocarelą, kietuosius sūrius, fetą ar varškės sūrį. Dešrą keiskite kumpeliu, virta vištiena ar kalakutiena, jautiena. Saldžius sumuštinius galite gardinti uogomis, vaisiais ar riešutais. Taip pat ant sumuštinių galite šiek tiek užbarstyti saulėgražų, sezamų, įvairių sėklų – tai maža gudrybė, kaip suteikti sumuštiniams daugiau maistingumo.  


 Sumuštinių forma. Vaikams greitai pabosta įprastos formos sumuštiniai, tad ir čia galite improvizuoti – iš Gardėsio forminės duonos su kefyru lengvai pagaminsite ne tik linksmuolius ryto sumuštinius, bet ir  trikampius, įvairių širdelių ar žvaigždelių sumuštinius, taip pat norimo dydžio sumuštinių vėrinukus. Ir vėl tai yra maža gudrybė, kuri padės sumuštiniams tapti maistingesniems ir sveikesniems, nes dažnai į neįprastos formos sumuštinius lengviau įdėti ir maistingesnius ingredientus.

 


  Mes su Adele tikrai mielai renkamės sumuštinius, tad skubame pasidalinti net 4 sumuštinių vėrinukų idėjomis! Taip paruošti sumuštiniai puikiai įsitaiso ne tik užkandžių dėžutėje keliaujant, tačiau ir lėkštėje surengiant sumuštinių puotą namuose. Nepamirškite improvizuoti ir atrasti mėgstamiausius sumuštinių skonius!


Spalvoti vėrinukai – vitaminų bomba


GARDĖSIO forminė duona su kefyru / humusas / kalakutienos kumpelis / GARDĖSIO forminė duona su kefyru / humusas su burokėliais / keli špinatų lapeliai / GARDĖSIO forminė duona su kefyru


Penkių minučių vėrinukai


GARDĖSIO forminė duona su kefyru / tepamas sūris / kumpio griežinėlis / agurko juostelės / sūrio griežinėlis / keli morkos griežinėliai / keli špinatų lapeliai / GARDĖSIO forminė duona su kefyru


Labai riešutiniai duonos vėrinukai


GARDĖSIO forminė duona su kefyru / riešutų sviestas / banano griežinėliai / riešutų sviestas / braškės griežinėliai / GARDĖSIO forminė duona su kefyru   


Vaisiniai duonos vėrinukai


GARDĖSIO forminė duona su kefyru / rikotos sūris / persiko griežinėlis / banano griežinėliai / obuolio griežinėlis / rikotos sūris / GARDĖSIO forminė duona su kefyru

 

 

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK