Virtuvės užrašai    Atgal <-

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2013-05-08

Tagliatelle makaronai yra plokšti, idealiai tinkantys su įvairiais mėsos patiekalais ;)

    

      Tagliatelle makaronai mano virtuvėje atsirado visai neseniai, kažkaip vis kokie kiti makaronai pasimaišydavo po ranka, tik ne šie :) Už juos turėčiau būti dėkinga savo vyrui, kuris paprašytas parnešti Fettucine makaronų, grįžo su Tagliatelle, nes mažai dairydamasis ir visai neskaitydamas užrašų griebė pirmus panašiausius ir sau ramiai grįžo namo. Išbandžiau ir likau patenkinta, sakyčiau, kad net labiau patinka nei taip mylimi Fettucine makaronai, nes yra storesni, tokie „rimtesni“ :)
    Tagliatelle makaronai yra tradicinio tipo makaronai, kilę iš nuostabaus Emilijos – Romanijos regiono, esančio Šiaurės Italijoje ir turintys savo istoriją! Viename labai jau romantiškame pasakojime yra teigiama, kad šie makaronai buvo išrasti 1487 metais Bentivoglio kaimo virėjo Maestro Zafirano Ferraros kunigaikščio ir Lucrezios Borgia santuokos proga. Teigiama, kad virėją įkvėpė nuostabūs nuotakos plaukai. Nors ši pasaka ir labai graži, tačiau atrodo, kad Tagliatelle buvo išrasti dar seniau, net 1338 metais! Taigi, dr1siai galima teigti, kad šie makaronai, kaip niekas kitas, yra tikrai patikrinti laiko ir greitai randa kelią daugelio mėgstančių skanų maistą širdyse! :)
    Tagliatelle lakštiniai yra ilgi ir plokšti, o jų tekstūra, palyginus su kitais makaronais, yra gana grubi. Paprastai jie būna nuo 6,5 mm iki 10 mm pločio, taigi pakankamai stori, kad idealiai tiktų su klasikiniais jautienos, kiaulienos ar veršienos padažais arba tradiciniu Bolonijos padažu. Patys skaniausi makaronai būna švieži, bet bent jau aš, kaip labiau tinginukų virtuvės atstovė, naudoju jau pirktinius, nors yra tekę skanauti tik ką pagamintus - skonis pasakiškas! :) Manau, kad ir mūsų namuose kada nors išauš ta didžioji diena, kai mano pačios rankų darbo makaronai gurguliuos puode, o aš tapsiu besididžiuojanti šeimininkė su miltuota nosimi!:)

 

                           

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK