Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2013-07-31

Traškūs, lengvai ir paprastai pagaminami, tokie ūkiški, bet nepaprastai skanūs! :)

                                                       

     Bulviniai blynai kaip bulviniai blynai, nieko čia mandraus ir ypatingo, daugelio mėgstami, kartas nuo karto gaminami ir skaniai visos šeimos suvalgomi :) Mėgstu ir aš juos. Net labai. Ypač jiems negaliu atsisipirti, kai prasideda šviežios bulvės, ir visai nesvarbu, kad tos pirmosios būna dar visai mažytės, vis tiek pats pirmasis patiekalas, kurį gaminu, dažniausiai būna... būtent bulviniai blynai! O kai kaime vyksta bulviakasis, po visų darbų taip ir norisi sočiai prisikirsti ne ko kito... kaip ką tik iškeptų, traškių blynukų su šonine. Su tokia ūkiška, rimta, kaimiška šonine... :) Aišku, tokios šoninės ne visuomet pavyksta gauti, todėl tenka pasitenkinti parduotuvėse pirkta, kuri, deja, bet nė iš tolo neprilygsta tai tikrai, su meile kaime išrūkytai :)

 

       


INGREDIENTAI:


•    1 – 1,5 kg bulvių;
•    300 g šaltai ar karštai rūkytos šoninės;
•    1 kiaušinis;
•    Keli šaukštai miltų (jei bulvės ne tokios kramolingos);
•    Žiupsnelis druskos, juodųjų maltų pipirų;
•    Kepimo aliejus arba taukai.


KAIP GAMINTI:


1.Bulves nuskuskite ir sutarkuokite smulkiai.
2.Į bulvių tarkius įmuškite kiaušinį, pagardinkite druska, pipiriukais, jei reikia įdėkite miltus ir gerai viską išmaišykite.
3.Šoninę supjaustykite juostelėmis. Man skaniau kiek storesnėmis, nes labiau jaučiasi šoninė. Kažkaip pirmą kartą supjausčiau plonesnėmis, ale bus gražiau, bet visgi labiau dera kiek storesnės šoninės juostelės. Bent jau man :)
4.Keptuvėje įkaitinkite aliejų ar taukus. Tiesa, aš mieliau pradėjau blynus kepti taukuose, ne tokie riebūs blynai išsikepa ir turi tokio gardaus traškumo :)
5.Į įkaitintą aliejų šaukštu dėkite paruoštą blynų tešlą. Leiskite apkepti blynams iš vienos pusės, tada dėkite šoninės juosteles ant kiekvieno blyno ir apverskite juos apkepti iš kitos pusės. Padažui galite naudoti tiek grietinę, tiek grietinę su sviestu, tiek kitą mėgstamą variantą. Gardaus! :)

 

     

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK