Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2019-11-04

Keli ekologiškumo mitai bei svarbiausi eko ženklai, kurie svarbūs, norint rinktis ekologiškus produktus.

 

 Pastaruoju metu vis dažniau yra kalbama apie ekologiškus produktus, tačiau vis dar yra gana mažai žinoma apie tam tikrus ekologiškumo mitus bei ekologiškų produktų ženklinimą. Danonki, pristatydamas skanią naujieną – ekologiškus jogurtus vaikams Danonki BIO, atliko ne tik ekologiškų produktų vartojimo įpročių tyrimą Baltijos šalyse, tačiau ir pasidalino tikrai aktualia bei išsamia informacija apie mitus ir ženklinimą. Renginio metu tikrai sužinojome daug aktualios informacijos, tad apie viską nuo pradžių!

 


 DANONKI NAUJIENA


  Danonki vaikams sukūrė dviejų skonių ekologiškus jogurtus vaikams Danonki BIO, kurių sudėtis yra išties paprasta – natūralus pienas, vaisių / uogų tyrės bei cukranendrių cukrus. Tokių produktų sukūrimą lėmė ženkliai paaugusi jogurto rinka – tyrimai atskleidė, kad per metus jogurto vaikams rinka paaugo kiek daugiau nei 5 procentus. Danonki  jogurtą pristatė patogiuose mažuose maišeliuose, kad būtų ne tik vaikams patogu juos laikyti rankytėse, bet taip pat būtų patogu ir mamoms juos įsidėti į kuprinę keliaujant iš namų.

 


  EKOLOGIŠKŲ PRODUKTŲ MITAI


Ekologiškuose produktuose nėra jokių maisto priedų


  Tai yra mitas - ekologiškuose produktuose gali būti naudojami konservantai ar kiti maisto priedai, kurie atitinka ekologiško sertifikavimo reikalavimus.
 

Ekologiški produktai turi būti ekologiškuose pakuotėse


  Tai yra mitas. Ekologiški maisto produktai nebūtinai turi būti ekologiškose pakuotėse. Pakuotės labai priklauso nuo pačio produkto, dažnai tiesiog nėra technologinių galimybių pakuoti į visiškai ekologiškas pakuotes.


  Ūkyje užauginti produktai visada yra ekologiški


  Tai yra mitas. Tikrai ne visada ūkyje auginami produktai yra ekologiški – tam, kad produktai būtų ekologiški, svarbu atitikti tam tikrus auginimo reikalavimus, kurių dažnai ūkiai neatitinka.

 


  EKOLOGIŠKŲ PRODUKTŲ TIESOS


   Sertifikuotuose ekologiškuose produktuose negali būti naudojami GMO


   Visiškai tiesa, nes ekologiškuose produktuose tikrai negali būti naudojami genetiškai modifikuoti organizmai.


   Ekologiškas maistas yra sveikesnis nei neekologškas


  Tikrai tiesa. Ekologški produktai yra maistingesni bei sveikesni savo energetine sudėtimi už tuos, kurie yra neekologiški.


  Žmonių mitybos įpročiai formuojasi vaikystėje


   Tyrimai rodo, kas būdami trejų valgo bulvių traškučius, mėsainius ir skrudintas bulvytes, greito maisto mėgėjais liks ir suaugę. O kas vaikystėje valgo natūralesnį maistą, šio įpročio neatsisakys ir vėliau.

 


 EKOLOGIŠKŲ PRODUKTŲ ŽENKLINIMAS

 

                                                          


   Šis ženklas rodo, kad ne mažiau kaip 95% žemės ūkio kilmės produkto sudedamųjų dalių pagaminta ekologinės gamybos būdu, produktas atkeliavo tiesiai iš gamintojo ar perdirbėjo sandarioje pakuotėje, produktas atitinka oficialios kontrolės sistemos reikalavimus.

                                            

 

 1992 m. Įkurtas ir pripažintas visoje Europoje ir visame pasaulyje, ES ekologinis ženklas suteikiamas gaminiams ir paslaugoms, atitinkantiems aukštus aplinkos apsaugos standartus per visą jų gyvavimo ciklą: nuo žaliavų gavybos iki gamybos, platinimo ir šalinimo.

 

                                                    


 
  Šiaurinėje Europoje (Norvegija, Švedija, Suomija, Danija, Islandija) gerai žinomas The Nordic Swan aplinkosauginis ženklas, kuris buvo sukurtas 1989 m. Nustatyti ženklinimo kriterijai 67 gaminių grupėms, įskaitant įvairius buities ir cheminius preparatus, kosmetiką. Šiuo ženklu paženklinti produktai ir paslaugos: žvakės, mašinų priežiūros priemonės, kavos filtrai, komposto dėžės, kosmetika, priemonės nuo apledėjimo, vokai, restoranai, žaislai, langai, kuras ir kt.
 

                                                  


  Vokietijos maisto, žemės ūkio ir vartotojų apsaugos federalinės ministerijos valdomas eko ženklas, kuris suteikiamas organiškai žemės ūkio produkcijai arba ne mažiau nei 95 proc. organiškai išaugintų ingredientų turintiems perdirbtiems maisto produktams. Ženklas suteikiamas nuo 2001 m.

 

SVARBU ĮSIMINTI


1.Įsitikinkite, ar ant produkto pakuotės yra Europos Sąjungos ekologiškus produktus žymintis ženklas – žaliasis lapelis. Jis patvirtina, kad maisto produktas yra sertifikuotas ir atitinka ES galiojančius ekologiškų produktų reikalavimus.
2.Atidžiai perskaitykite produkto sudėtį. Ekologiškuose produktuose yra neleistini genetiškai modifikuoti organizmai (GMO).
3.Užrašas NATŪRALU nieko negarantuoja. Žmonės dažnai apsigauna manydami, kad tai ekologiško produkto ženklas, tačiau tai nėra tiesa.
4.Egzistuoja įvairūs ženklai ant pakuočių, reiktų su jais susipažinti. Dažnai gamintojai produktus žymi savo vidinės kontrolės ženklais, kurie nėra reglamentuoti nacionaliniu ar tarptautiniu mastu. Pamačius neaiškų ženklinimą, reiktų pasidomėti, ką jis apibrėžia.

 

 

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai