Mamų pasaulis

Straipsnis sėkmingai pridėtas!
Paskelbta 2017-09-18

 

 Vos tik atšąla oras ir vakarai, praleisti namuose, tik ilgėja, norisi jaukios, maloniai prie kūno priglundančios  aprangos. Tokios, kuri sušildytų ir būtų patogi, kuri tiktų ne tik miegui, bet ir laisvalaikiui. Versli mama Aistė, GREEN ROSE įkūrėja, net nesuabejodama pasakytų, kad taip apibūdinti galima drabužius iš merino vilnos, kurių jaukumu spėjau įsitikinti ne tik aš, bet ir dukra. Apsirengus vienodomis pižamomis mūsų vakaro pasakos tampa įdomesnės, o  obuolių pyragas valgomas lovoje – dar skanesnis!
 Aktyvi dviejų vaikų mama turi įkvepiančią istoriją, kaip sugebėjo suderinti motinystę ir verslą, išaugindama jį į tikrai šiuo metu puikiai žinomą prekės ženklą. Svarbiausia, nepamiršti, kad „geriau gailėtis pabandžius, negu nepabandžius“!

 

Aiste, labai įdomu sužinoti, ką veikei iki šeimos sukūrimo, iki savo nuosavo verslo pradžios. Kokias turėjai svajones, norus, ambicijas. Trumpai papasakok, apie savo šeimą, vaikučius.  

 

 Iki šeimos sukūrimo baigiau mokyklą, įstojau į Teisės universitetą. Su vyru susipažinome, kai man buvo 15 – a metų, 21-rių metų ištekėjau. Po trijų metų susilaukėme dukrytės.
 GREEN ROSE – tai jau antras šeimos verslas. Pirmasis buvo įkurtas prieš 12 metų. Lygiai po metų gimė mūsų pirmagimė. Verslo veikla buvo pagal mano ir vyro universitetuose įgytas specialybes - teisinės ir buhalterinės paslaugos.
 Kai gimė antrasis vaikas (sūnus), pirmasis šeimos verslas jau stovėjo tvirtai „ant kojų“. Juo daugiau rūpinosi vyras, o aš galėjau labiau atsiduoti motinystei.
GREEN ROSE idėja gimė kartu su sūnumi. Pradžia prasidėjo nuo daugkartinio naudojimo (medžiaginių) sauskelnių. Savo antrą vaikutį su jomis užauginau. Pirktinių daugkartinių sauskelnių bei vystyklų turėjau nedaug, beveik visas buvau pasiuvusi pati. Vėliau gimė mintis jomis prekiauti Lietuvoje. Taip prasidėjo GREEN ROSE veikla. Pardavimui daugkartines sauskelnes ir vystyklus siuvau jau ne aš pati, o surasta siuvėja.
 Beieškodama tinkamų audinių sauskelnėms, atradau merino vilnos audinį, kuris man be galo patiko. Pabandėme su siuvėja pasiūti drabužėlių mano sūnui, dukrytei. Tada gimė mintis GREEN ROSE asortimentą papildyti vaikiškais merino vilnos drabužėliais, o dar vėliau – suaugusių.
Šiai dienai daugkartinės sauskelnės nėra mūsų įmonės „varomasis arkliukas“. Įmonės specializacija - termo drabužių iš merino vilnos gamyba. Stengiamės gaminti tokius drabužius, kurie būtų švelnūs, malonūs, daugiafunkciniai, tiktų tiek naujagimiui, tiek suaugusiam.
 Kelias, kurį teko nueiti iki šiandienos, buvo pakankamai sunkus. Visų pirma, reikėjo surasti fabriką, kuris gamintų tinkamus, sertifikuotus audinius. Pirmieji mano bandymai buvo iš merino vilnos audinių iš Kinijos. Tačiau iš Azijos kraštų audinių nenorėjau, todėl teko ilgai ieškoti, jog tiktų ir kaina, ir kokybė, ir sertifikatai. Dabar dirbame su fabriku, kuris yra Europos sąjungoje, o pati vilnos žaliava gaunama iš Vokietijos.
 Kai pradėjome siūti drabužėlius vaikams, drabužėlių vaizdiniai buvo tik galvoje. Teko mintis perkelti į lekalus, siūti gaminius, juos išbandyti, taisyti, vėl bandyti. Dar vėliau didinti/mažinti įvairiems dydžiams. Džiaugiuosi, jog sutikau nuostabią siuvėją, kuri mano idėjas paversdavo lekalais bei drabužėliais.
Pirmais metais, savo klientų nepaleisdavau, kol man nepalikdavo atsiliepimų. Tuo metu labiau laukiau kritikos, nes sužinodavau ką ir kur reikia taisyti. Dar ir dabar nestovime vietoje ir kartais kai ką patobulinam.
 Visa veikla, kurią dariau nuo pirmos verslo dienos iki dabar buvo be galo plati ir kūrybinga. Ne tik perpratau drabužių siuvimo niuansus, bet teko išmokti SEO dalykų, be kurių nebūtume sėkmingai vystę prekybos tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose.

 

 

Žinau apie Tavo meilę kelionėms, labai norisi pasidalinti su skaitytojais, kur dabar planuojate keliauti, koks kelionės tikslas?

 

 Taip, mūsų šeima be galo mėgsta keliauti. Su vaikais keliavome nuo jų mažų dienų. Daug kur jau buvome, tačiau turime dar labai ilgą sąrašą pasaulio vietų, kurias norime aplankyti.
 O šiuo metu visa šeima ruošiamės iškeliauti į Aziją, tiksliau į Filipinus, neribotam laikui. Gal esame šiek tiek pavargę nuo nuolatinio bėgimo, skubėjimo atlikti kuo daugiau darbų, visur suspėti. Norime sulėtinti gyvenimo tempą, todėl nusprendėme pakeisti savo gyvenimą kardinaliai – iškeliauti į egzotišką šalį. Kai pajusime, jog vėl mums trūksta šiuolaikinio gyvenimo tempo, sugrįšime.

 

Kaip kilo Tavo verslo idėja? Kas paskatino imtis nuosavo verslo pasirinktoje srityje? Galbūt, Tavo verslą įkvėpė motinystė?

 

 Taip, verslą įkvėpė motinystė, nes be antro vaikučio nebūčiau pradėjusi siūti daugkartines sauskelnes, nebūčiau atradusi merino vilnos.
Su vyru mėgstam iššūkius. Visada sakėme ir vis dar sakome „Geriau gailėtis pabandžius, negu nepabandžius“. Idėjų verslui galima prigeneruoti daugybę, tačiau kai kurios „prilimpa“ prie širdies, jog kažkas iš viršaus sakytų – DARYK! Tokias idėjas reikia būtinai realizuoti.

 

Papasakok trumpai apie savo verslą, kuo ypatingi merino vilnos gaminiai?

 

 Kai atradau merino vilnos gaminius, visų pirma negalėjau patikėti, jog vilna gali būti tokia švelni ir maloni dėvėti. Prisimenu iš savo vaikystės vilnonius megztukus, kurie labai dirgindavo, erzindavo odą, buvo labai nepatogūs ir nemalonūs. O čia – švelniau nei bet kokia medvilnė.Pradėjau gilintis į merino vilnos savybes ir supratau, jog tai unikalus audinys, kuris ne tik malonus, bet ir labai naudingas bei turintis naudingų savybių sveikatai.
 Ar žinojote, jog vilnoniai drabužiai mažina vyresnio amžiaus žmonėms sąnarių skausmus? O kūdikiai, aprengti merino vilnos miego drabužiais, geriau ir ilgiau miega, daugiau priauga svorio? Sumažina riziką susirgti peršalimo ligomis? Aš nežinojau ir buvau nustebusi, kokia merino vilna yra naudinga žmogui!
Visada galvojau, jog vilnoniai drabužiai tinkami dėvėti tik gilią žiemą. Man buvo didžiulis atradimas, jog merino vilnos rūbus galima dėvėti ir vasarą. Aišku, kai yra labai karšta, apskritai nesinori rengtis. Bet paprastai, merino vilnos drabužius tinka dėvėti ir kai yra šilta, nes merino vilna palaiko tinkamiausią kūno temperatūrą. Ypač šią mūsų lietuvišką vasarą merino vilnos drabužiai idealiai tiko.
 Man pačiai, kaip mamai, labiausiai patinka savybė, jog vaikas suprakaitavęs su merino vilnos drabužiais vis tiek jaučiasi posausis ir dėl to nesušąla, nesuserga.

 

 

Kas buvo sunkiausia įgyvendinant savo verslo idėją?

 

 Sunkiausias dalykas įgyvendinant savo verslo idėją Lietuvoje, tikriausiai kaip ir daugeliui, yra finansai. Viską turėjome daryti iš savo šeimos santaupų. Kartais labai norėdavosi kažkokio paskatinimo, palaikymo, tačiau būdavome per maži, jog galėtume tikėtis gauti nors ir minimalią paramą. Pamenu vienais metais kiek leido lėšos dalyvavome parodose Vokietijoje. Stovėdavome su didžiausiu plakatu „MADE IN LITHUANIA“. Net rašėme laišką LR Ūkio ministerijos Investicijų ir eksporto departamento direktorei su prašymu nors kiek padėti dalyvauti tokiose parodose. Buvome pakviesti į susitikimą, tačiau kalbos liko kalbomis ir jokio finansavimo negavome, nes mūsų apyvarta buvo vis dar per maža.
Išsekus lėšoms ir vidiniams mūsų asmeniniams resursams, į parodas daugiau nebevykome. Koncentravomės į internetinę prekybą tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose, kas labai pasiteisino.
 Net ir dabar, finansai yra gana skaudus klausimas, nes viską, ką uždirbame, investuojame į tolimesnę plėtrą. Jog nekiltų gaminių kaina, mes didesniais kiekiais perkame audinius. Kuo didesnis užskomas kiekis, tuo kaina mažesnė. Tačiau atsiskaitymai vyksta prieš audinių pristatymą. Turime atsiskaityti iš karto. O be to, klientai visada ieško naujų spalvų. Taigi mūsų visas uždarbis yra toliau investuojamas į tolimesnę įmonės veiklą.

 

Ar tai, kad esi mama, padeda kuriant verslą, ar vis gi apsunkina šį procesą? Kaip suderini vaikų auginimą ir verslą?

 

 GREEN ROSE verslą įkvėpė pradėti mano sūnus, jis buvo tas žmogutis, kuris pirmas išbandydavo visus gaminius. Vėliau, kai pradėjom siūti ir didesniems vaikams drabužėlius, tai ir vyresnioji duktė prisijungė prie šio proceso. Ją buvau įtraukusi į naujų drabužėlių kūrimą. Ji sakydavo, kas jai patiktų, kas nepatiktų, ką dėvėtų, kokios merino vilnos spalvos tinka, kurios ne.  Abudu vaikai yra mūsų drabužių modeliai. Dukra dėl to labai didžiuojasi. Apskritai yra labai įdomu kartu kažką daryti su vaikais. Mokinti juos kaip yra kuriamas verslas, kaip reikia dirbti, tuo pačiu parodoma, kokia didžiulė atsakomybė yra prisiimta įgyvendinant savo verslo idėjas.
 Ši įmonė yra visiškai mūsų šeimos verslas. Visi esame nors kažkokia dalele prisidėję prie jos. Tai kad esu mama, tikrai neapsunkina kuriant verslą. Svarbiausia nepamiršti, jog vis tik visų pirma esi mama, o tik tada verslo savininkė. Visada svarbiausia vaikai, visada mano laikas ir dėmesys jiems yra paskirstomas pirmiausiai.
 Kai vaikai buvo mažesni, dažnai tekdavo važiuoti į darbą, į susitikimus kartu. Stengdavausi keltis 5 valandą ryto, jog kol vaikai miega, padaryčiau didžiąją dalį darbų. Dabar vaikai jau lanko mokyklą, darželį, tai tuo metu ir skiriu savo laiką verslui, tačiau vis tiek dažniausiai keliuosi 6 valandą ryto be žadintuvo. Gal todėl ir spėju tiek daug visko nuveikti.

 

Iš kur semiatės įkvėpimo?

 

 Visose gyvenimo srityse mane įkvepia kelionės. Jeigu jų nebūtų, tikriausiai, jau jausčiausi išsunkta kaip kempinė ir negalėčiau kūrybingai dirbti. Taigi man būtina keliauti. Jaučiu, jog ir mano šeimai tai yra būtinas dalykas. Visi susėdę į mašiną ilgesnei kelionei ar į lėktuvą, jau atsigauname ir laukiame nuotykių.

 

Kaip pasikeitė požiūris į verslą, verslias mamas, pačiai sukūrus savo nuosavą verslą?

 

 Visada žinojau, jog yra sunku kurti savo verslą, o ypač esant mama. Para turi tik 24 valandas, o reikia dar ir šiek tiek pamiegoti.
Pradedant savo verslą, reikia nepamiršti, jog tik įsisteigus įmonę, nepradės pinigėliai byrėti tiesiog taip. Reikia įdėti savo sunkaus darbo, kūrybos, pasiruošti įvairiems sunkumams. Tiek pirmasis, tiek antrasis šeimos verslas parodė, jog reikia 4-5 metų juodo darbo, jog vėliau galima būtų skirti laiko ir sau, o verslas pradėtų dirbti savininkams.

 

Ką galėtum palinkėti kitoms bandančioms, kuriančioms ar tiesiog apie nuosavą verslą svajojančioms mamoms?


 Visada sveikinu ir palaikau tas mamas, kurios nebijo ir daro. Jeigu tik yra idėja, kuri jus neapleidžia ilgą laiką, reikia ją būtinai išbandyti!

 

 Mes su Adele tikrai rekomenduojame GREEN ROSE merinos gaminius, nes jie yra ne tik patogūs, bet ir iki begalybės jaukūs, puikiai tinkantys vėsiems rudens ar žiemos vakarams! Įsileiskime jaukumą į namus.

 

Bučiuojame,

Berta ir Adelė

 

Visą produkciją rasite čia: http://www.green-rose.lt/

 

PRISIJUNGTI SU FACEBOOK

 

 

 

 

Naujausi straipsniai